درباره ی هیراد آکادمی

 

مجموعه هیراد آکادمی در راستای پوشش تمام نیازهای داوطلب ها برای کسب رتبه برتر در کنکور سراسری امکانات مختلفی را فراهم کرده . سابقه ی پرورش  7رتبه تک رقمی ، بیش از 100 قبولی در رشته های پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی ، مهندسی های برتر ، حقوق و روانشناسی و اجرای بیش از 2500 ساعت برنامه آموزشی در شبکه های دو ، چهار ، پنج ، سلامت سیما ،شبکه های استانی اصفهان ، شیراز ،بندر عباس و همچنین رادیو جوان ، تهران ، ایران ، اقتصاد و فرهنگ مؤید کارآمد بودن امکانات آموزشی این مجموعه برای عزیزان داوطلب هست. اما به نیاز های اساسی داوطلبین و راهکارهای هیراد آکادمی برای این نیازها می پردازیم :

1.برنامه ریزی: برنامه ریزی برای خیلی از داوطلب ها یعنی اینکه مباحث آزمون این هفته رو در یه سری بازه ی زمانی تچیدمان کنیم یعنی جدولی رسم بشه که در اون مثلا نوشته شده 8 تا 9:30 زیست ، 9:30 تا 9:45 استراحت ،9:45 تا 11 دینی و ...! در حالی که چنین برنامه ای هرگز نمی تونه کمکی به افزایش تراز و پیشرفت داوطلب کنه . برای برنامه ریزی حتما باید ترتیب صحیح مطالعه مطالب رعایت بشه . یعنی به پیش نیاز ها توجه کنیم. مثلا قبل از مطالعه حرکت شناسی ، حتما سهمی ، معادله درجه 2 ،نا معادله و تعیین علامت ، دنباله حسابی و مشتق رو بخونیم. نکته جالب اینجاست که این پیش نیازها الزاما به ترتیب کتاب درسی نیست یعنی مثلا حرکت شناسی فصل اول فیزیک سال دوازدهمه در حالیکه مشتق فصل یکی مونده به آخر ریاضی سال دوازدهمه!

اما شما باید مشتق گیری اولیه رو قبل از حرکت شناسی بلد باشید.

نکته بعدی بحث هم نیازهاست یعنی فصل هایی که بلد بودنشون باعث میشه بتونید سایر قسمت ها رو خیلی راحت تر درک کنید مثلا اگر کسی دنباله حسابی رو همزمان با حرکت شناسی کار کنه ، می تونه خیلی از تست های سنگین حرکت شناسی رو تنها با فرمول های دنباله حسابی حل کنه.

در کنار تمام این ها 5 مرحله علمی مرور ، 4 مرحله علمی تست زنی ، انعطاف پذیری برنامه ، وجود زمان های جبران و همچنین تقسیم بندی زمان بر اساس بودجه بندی ، حجم مبحث ، سختی و آسونی مطلب و همچنین سوالات ترکیبی اون مبحث از دیگر نکاتیه که باید در برنامه ریزی رعایت بشه .

به همین دلیل در هیرادآکادمی ، مشاورینی که خودشون رتبه برتر کنکور بودن و شناخت کافی از تمامی مباحث دارن ، به داوطلبین مجموعه برنامه ریزی درسی ارئه میدن. برنامه ای که تمامی نکاتی که راجع بهش صحبت کردیم درش رعایت شده . برنامه ریزی ها در هیرادآکادمی به صورت هفتگی بوده و بر اساس گزارش های روزانه داوطلب ، هر هفته آپدیت میشه!

2.نظارت و پشتیبانی : در هیراد آکادمی ، مشاورینی که برنامه ریزی درسی به داوطلبین ارائه میدن ، بین ساعت 9 تا 10 شب گزارش کار داوطلب رو بررسی می کنن. همچنین داوطلبین بسته به طرح ثبت نامی ، هفته ای 1تا 3 جلسه مشاوره با مشاورین و رتبه های برتر کنکور خواهند داشت.

از اونجایی که به دلیل شیوع ویروس خطرناک کرونا ، فعالیت تمامی مراکزآموزشی و مدارس به صورت غیرحضوری شده ، نظارت مستقیم روی کار داوطلب ازبین رفته . مثلا در گذشته توی مدارس ، مدیر مدرسه ، معاونین آموزشی ، معلمین دروس مختلف ، مشاور مدرسه و ... به صورت مستقیم روی داوطلب نظارت داشتن.

اما الان تنها ناظر مستقیم داوطلب اولیاء هستن. در اپلیکیشن هیراد آکادمی اکانت ویژه اولیاء طراحی شده و در قسمت گزارش ها عملکرد داوطلب با جزئیات توسط پشتیبانان و مشاورین به اطلاع اولیا میرسه و همچنین راهکارهایی برای رفع مشکلات داوطلبین به اولیاء پیشنهاد می شه.

3.روش علمی مطالعه: کیفیت مطالعه ، بسیار مهم تر از کمیته . کیفیت به معنای چگونگی و روش هست. یعنی اگر داوطلب به دنبال کیفیت بالای مطالعه باشه باید روش علمی مطالعه رو مدنظر قرار بده. اما این روش های علمی مطالعه به معنای روش های کلی و بی ارزش و غیرکاربردی نیست بلکه در هیراد آکادمی 100 درصدی های دروس مختلف، مبحث به مبحث و گفتار به گفتار روش خوندن اون مبحث رو کامل توضیح دادن.در قالب 150 جلسه مشاوره که حداکثر کیفیت مطالعاتی رو برای داوطلب به ارمغان میاره.

4. تدریس و آموزش: مهم ترین مسئله برای موفقیت در کنکور اینه که بدونیم تشریحی خوندن و تستی خوندن با هم فرق داره. در امتحانات نهایی شما می تونید برای حل هر سوال ریاضی ، 10 دقیقه وقت صرف کنید اما در کنکور سراسری هر تست ریاضی تنها 90 ثانیه ، هر تست فیزیک تنها 73 ثانیه و ... فرصت داره. مثلا هر تست فیزیک با احتساب خوندن صورت سؤال و پرکردن

پاسخ برگ باید ظرف 50 ثانیه به جواب برسه که قطعا با استفاده از راه حل هایی که در مدرسه به ما آموزش میدن ، امکان پذیر نیست.

در هیرادآکادمی ، بهترین اساتید کشور جزوات و فیلم های آموزشی تستی و تکنیکی ، پرکیفیت و در عین حال کم حجمی رو آماده کردن که داوطلب رو قادر می کنه سؤالات کنکور رو در زمانی کمتر از وقت استاندارد به جواب برسونه.

در پایین یک نمونه از این راه حل ها رو می بینید.

سوال

جواب تشریحی

پاسخ تستی 

 

همچنین در هیراد آکادمی برای اولین بار در تاریخ کنکور ، داوطلبین قادر خواهند بود از تدریس رتبه های تک رقمی کنکور استفاده کنن. قطعا هیچکس بهتر از تک رقمی ها نتونسته به سؤالات کنکور در زمان استاندارد پاسخ بده و قطعا راه حل های هیچکس بهتر از تک رقمی ها نیست.

در ویدئو زیر نمونه ای از تدریس رتبه 2 و 7 تجربی 99 رو می بینید!

 

 

5.رفع اشکال درسی:اگر بهترین استاد ، بهترین تدریسش رو هم به ما ارائه بده و همه حواس و تمرکز ما به تدریس استاد باشه ، بازهم یادگیری کامل اتفاق نیفتاده! یادگیری کامل زمانیه که ما میریم سراغ تست زنی و طبیعتا یک تعداد تست رو غلط حل می کنیم و تعدادی رو هم نمی تونیم حل کنیم . بعد این سوالات رو رفع اشکال می کنیم.

در هیراد آکادمی داوطلبین می تونن در تمامی دروس با 100 درصدی های کنکور رفع اشکال درسی انجام بدن.

فقط کافیه عکس سؤالی که اشکال دارن رو برای استاد مربوط ارسال کنن تا در کمترین زمان ممکنه توضیحات کامل سؤال رودریافت و یادگیری ناقص خودشون رو به یادگیری کامل تبدیل کنن!

6. سنجش و ارزیابی: خیلی مهمه که ما در طول مسیری که داریم برای مؤفقیت در کنکور طی می کنیم ، خودمون رو مورد ارزیابی قرار بدیم تا مطمئن بشیم داریم مسیر درست رو میریم . در هیراد آکادمی آزمونک های مبحثی طراحی شده که داوطلب بعد از مطالعه ی هر مبحث به اونها پاسخ میده.همچنین آزمون های تستی منظم 2 هفته یکبار هم برگزار میشه تا خیالمون از بابت داوطلب راحت راحت باشه.

7. جزئیات کلیدی: در هیراد آکادمی حتی به مسائلی که به ظاهر اهمیت چندانی ندارن هم توجه ویژه ای شده مثل برنامه علمی تغذیه که زیر نظر کارشناس تغذیه آماده میشه ، برنامه علمی خواب و استراحت ، حضور روانشناس تحصیلی برای کنترل اضطراب و استرس و مسائل فردی داوطلب ، 24 مرحله کارگاه مشاوره ای برای آموزش هنر امتحان دادن و ... .

مطمئناً تمامی مواردی که ازش نام برده شده باید در کنار هم باشن تا بتونن داوطلب رو به سمت کسب بهترین رتبه ها سوق بدن .

هر کدام از این اجزاء به اندازه ی خودشون اهمیِت دارن و باید مثل قطعات پازل در کنار هم قرار بگیرن.

راز موفقیت رتبه های هیراد آکادمی هم همین بوده!